Mladoboleslavský horolezec dosáhl vrcholu nejvyšší hory Severní Ameriky

03.06.2016 8:32 | Zprávy
autor: PV

Horolezci Radek Jaroš a mladoboleslavský Petr Mašek úspěšně ve středu dosáhli vrcholu nejvyšší hory Severní Ameriky Denali (6190 m. n. m.). Po těžkém a dlouhotrvajícím výstupu se vrátili vyčerpaní, ale v pořádku, do pátého výškového tábora ve výšce 5300 m. n. m. Informuje o tom Boleslavský deník i oba horolezci na svých facebookových profilech.

Mladoboleslavský horolezec dosáhl vrcholu nejvyšší hory Severní Ameriky
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Vyráželi na svůj vrcholový pokus ve středu časně ráno. Vstávali ve tři hodiny, v 5:30 vyráželi a po zdolání skoro dvoutisícového převýšení v 18 hodin stanuli na vrcholu. Vrátili se do pátého výškového tábora, kde museli přečkat noc ve třech namačkaní v malém stanu. Podle informací Radka Jaroše se dnes vrací do ščtvrtého výškového tábora a v pátek vyrazí dolů. Cílem je dostat se az na ledovec Kahiltna k letadlům. Petr Mašek plánuje návrat kolem 10. června.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zvyšujeme frekvenci kropení ulic

7:27 Ústí nad Labem: Zvyšujeme frekvenci kropení ulic

Nadcházející tropické teploty bere město vážně. Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu obyvatel se rozho…