Most: Komořanská teplárna rozdávala dary

27.2.2018 4:48 odp.

V polovině ledna letošního roku bylo ukončeno přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek. K tomuto datu se sešlo 32 přihlášek, z toho 12 z oblasti sportu a volného času, 7 z oblasti vzdělávání, 4 z oblasti kultury a 5 ze zdravotnictví a sociální oblasti. Jeden projekt se týkal ochrany životního prostředí a tři projekty úspor energií.

Most: Komořanská teplárna rozdávala dary
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

Rozhodnutí výběrové komise, které organizaci uvolní peněžní dar na její projekt, padlo počátkem února. Z došlých žádostí vybrala komořanská teplárna dvanáct nejzajímavějších projektů, mezi které rozdělila 525 000 korun, což je o více jak 300 tisíc korun než v loňském roce.

Z finančního příspěvku se tak již nyní může radovat například Hospic v Mostě, který obdrží 100 000 korun na pořízení myčky speciálních podložních mís, BIG BAND Zdenka Tölga, jemuž teplárna věnuje 60 tisíc korun na realizaci a vydání CD swingových skladeb nebo spolek Trocha štěstí, kterému teplárna poskytne 100 tisíc korun na obnovu zázemí požárem poničené Farmičky u Kačky na Klínech, nabízející rehabilitačně terapeutické aktivity a zooterapii.

Díky daru od teplárenských společností bude moci SPŠ A VOŠ v Chomutově (37 tis. Kč) pokračovat v etapovém projektu rekonstrukce laboratoří a dílen a ZO ČSOP 39/02 (8 tis. Kč) v budování dalších čmelínů v Krušných horách. Podporu získají také regionální sportovní kluby, například Billiard hockey club Most nebo Plavecký klub Most a další organizace.

Druhé kolo přijímání žádostí o dary a sponzoring v daném roce vyhlásí společnost United Energy a Severočeská teplárenská začátkem měsíce března. Aktuální informace sledujte ZDE v záložce „…regionu“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Den židovských památek

9:32 Prostějov: Den židovských památek

V neděli 14. 8. 2022 se uskuteční již pátý Den židovských památek. Zpřístupněno bude celkem 55 vybra…