Most: Město promine poplatky za užívání veřejného prostranství

04.04.2020 19:53

V minulém týdnu se radní sešli při jednání Rady města Mostu, kde padlo několik klíčových rozhodnutí, která přinesou odlehčení pro malé a střední podnikatele, kteří využívají veřejná prostranství pro své podnikání. A nejen živnostníkům.

Most: Město promine poplatky za užívání veřejného prostranství
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most
reklama

Bylo třeba důkladně prostudovat situaci, vzít na vědomí některá úskalí a vyřešit několik administrativních problémů. Výsledkem jednání jsou následující rozhodnutí.

Malým a středním podnikatelům jako poplatníkům zcela promineme místní poplatek za užívání veřejného prostranství za umístění přenosného reklamního zařízení zabírajícího plochu do 1 metru čtverečního, dále za umístění zařízení sloužícího pro poskytování prodeje a za umístění zařízení sloužícího pro poskytovatele služeb, a to na období až do 30. září 2020.

Anketa

Vláda dá živnostníkům příspěvek 25 000 Kč. Je to moc, nebo málo?

63%
17%
20%
hlasovalo: 20130 lidí

Takto jsme se rozhodli jako správce místního poplatku z důvodu a potřeby zmírnění dopadů mimořádné události v rámci šíření viru SARS-CoV-2. Věřím, že touto podporou podnikatelů se podaří zmírnit negativní ekonomické dopady, které jistě budou pro živnostníky velkou přítěží. Možnosti jsme měli v zásadě dvě. Zmírnit poplatek, nebo ho zcela zrušit, a to až do konce září. Rozhodli jsme se tedy pro druhou variantu, protože si uvědomujeme závažnost situace.

Jako další opatření, které Rada města Mostu schválila, je posunutí povinnosti úhrady místního poplatku z pobytu za období od 1. ledna 2020 do 31. března 2020. Poplatníci mohou hradit do 30. června 2020, a to bez jakýchkoli sankcí za pozdní úhradu.

Množili se nám také dotazy na poplatky ze psů. Stejně jako u předchozího bodu i zde platí, že poplatek mohou občané hradit do konce června. Také zde bez dalších sankcí. Magistrát je stále ve velmi omezeném provozu, a proto i já touto cestou vyzývám, aby občané nedocházeli platit v hotovosti do pokladny do budovy úřadu. Využijte tedy bankovní převod a v klidu bez stresu do konce června zašlete poplatek elektronickou cestou. Informace o bankovním účtu a další detaily najdete na webu města. Uvědomujeme si, že situace je pro některé lidi tíživá, a proto se snažíme přistupovat s velkou benevolencí všude tam, kde nám to povoluje zákon.

Věřím, že alespoň díky těmto krokům budou lidé v našem městě klidnější a že výše uvedení podnikatelé ocení krok rady města o zrušení poplatků.

Držme si palce, ať je to brzo za námi. Noste roušky.

Ing. Marek Hrvol
náměstek primátora

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město začne přijímat žádosti o pomoc podnikatelům, rozdělí se 10 milionů korun

9:37 Hradec Králové: Město začne přijímat žádosti o pomoc podnikatelům, rozdělí se 10 milionů korun

Hradečtí drobní podnikatelé budou moci od konce tohoto týdne žádat o finanční příspěvek do výše až 2…