Most: Po desítkách let chátrání se park Střed dočká obnovy

02.06.2022 11:07 | Tisková zpráva

Podpisem smlouvy se zhotovitelem Gardenline s. r. o. a společným setkáním realizátora stavby, vedení statutárního města Most a Nadace Proměny Karla Komárka a zástupců architektonických ateliérů byla zahájena realizace obnovy parku Střed v Mostě.

Most: Po desítkách let chátrání se park Střed dočká obnovy
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

O obnovu desetiletí chátrajícího parku se město Most pokoušelo v posledních dvaceti letech několikrát, různá projektová řešení se však nikdy nepodařilo zrealizovat. Nyní proměna parku Střed konečně přichází, a to díky spolupráci města s Nadací Proměny Karla Komárka, která obnovu parku Střed finančně a odborně podpořila. Rekonstrukce parku bude zahájena v červnu 2022 a očekávaný termín, kdy bude park pro veřejnost otevřen, je září 2023. Základní kámen Znovuzrození parku Střed bude slavnostně poklepán ve středu 22. června 2022 ve 14 hodin.

Stavebních a vegetačních prací se ujme společnost Gardenline s. r. o., která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby. Projekt řeší celkovou rekonstrukci parku, která byla navržena v souladu s výsledky architektonické soutěže architekty Tillem Rehwaldtem a Patrikem Hoffmanem. Celková rozloha řešeného území činí cca 5,1 ha. Důležitou součástí návrhu je i hospodaření s dešťovou vodou. Arboristé se nejprve zaměří na nutné ošetření stromů a poté dojde k demolici nefunkčních ploch a bazénů a výstavbě nových objektů, cest, vodních prvků a následovat budou sadové a parkové úpravy. Po desítkách let se lidé také dočkají osvětlení parku a zajímavého mobiliáře. Na projektu obnovy parku Střed město Most ve spolupráci s Nadací Proměny Karla Komárka pracuje již od roku 2016. Podílela se na něm řada odborníků a také veřejnost – budoucí uživatelé parku, kteří do projektu vtiskli vlastní přání a potřeby.

Jsem rád, že konečně na vlastní oči společně uvidíme, jak se park začíná měnit. Věřím, že se nám povede park proměnit v oblíbené místo, jakým byl dřív. Částečnou obnovou původních vodních prvků uděláme určitě radost pamětníkům a seniorům, své místo si v parku ale najdou také rodiny s dětmi, sportovci, milovníci kultury nebo dobré kávy. Vítězné řešení architektů, se kterým uspěli v architektonické soutěži, se vyrovnává i s rizikem vandalismu a s tím, abychom zvládli udržet provoz parku do budoucna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: 15. ročník Ústeckého půlmaratonu se blíží

22:42 Ústí nad Labem: 15. ročník Ústeckého půlmaratonu se blíží

Elitní seriál RunCzech zavítá i letos do Ústí nad Labem . Centrum města bude v sobotu 20. září 2025 …