Na berounské radnici zavlála tibetská vlajka

10.03.2011 17:06

Už podeváté zavlála 10. března na berounské radnici tibetská vlajka.

Na berounské radnici zavlála tibetská vlajka

Město se tak opět připojilo k akci Vlajka pro Tibet, jejímž smyslem je připomenout si krvavé potlačení protičínského povstání v tibetském městě Lhasa v roce 1959, při němž zahynulo 80 000 mírumilovných Tibeťanů. Poprvé se berounští radní rozhodli vyvěstit vlajku v roce 2003.

Podle informací serveru TibInfo se letos, kdy si připomínáme 52. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, ke kampani Vlajka pro Tibet připojilo 398 radnic.

Celosvětová kampaň „Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Tibeťané po šedesáti letech čínské okupace nadále čelí omezování svobody slova, názoru a projevu, omezování pohybu na území Tibetu, svévolnému zatýkání, zadržování a věznění bez udání důvodu a možnosti obhajoby, mučení a nelidskému zacházení ve vězení a to včetně nezletilých vězňů, omezování svobody tisku, cenzuře, uzavírání internetových blogů a webových stránek. Nadále pokračují „vlastenecké převýchovné kampaně" a kampaně namířené proti dalajlamovi, dochází k výraznému omezování počtů mnichů a mnišek v klášterech a zákazům oslav tradičních tibetských svátků. Velkým problémem zůstává diskriminace Tibeťanů ve všech sférách života (zdravotnictví, školství, vysoká nezaměstnanost atd.) a zejména pak masivní přesun čínského obyvatelstva na území Tibetu.

Další zprávy z Berouna čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mesto-beroun.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Zaměstnanci magistrátu se zapojili do desátého ročníku potravinové sbírky

12:03 Ostrava: Zaměstnanci magistrátu se zapojili do desátého ročníku potravinové sbírky

Oddělení sociální práce a metodiky odboru sociální věcí a zdravotnictví letos zorganizovalo potravin…