Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí

23.03.2017 11:30

Městská rada dnes projednala návrh na uvolnění investiční rezervy pro městské části z rozpočtu vlastního hl. m. Prahy, který předložila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Na poskytnutí investiční dotace z rozpočtové rezervy Prahy je navrženo 73 projektů městských částí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Na základě komplexního posouzení požadavků městských částí hl. m. Prahy (MČ) dnes Rada schválila návrh na uvolnění investiční rezervy MČ a poskytnutí účelových investičních dotací městským částem na 73 akcí. Objem těchto mimořádných dotací je 1 275 100 tis. Kč.

„Z celkové částky, která činní více než 1 miliardu korunu, komise navrhuje uvolnit 812 500 tis. Kč na financování akcí velkých městských částí Praha 1 – 22 a 462 600 tis. Kč na financování akcí malých městských částí Praha 23 – 57. Přibližně 60 procent těchto finančních prostředků bude použito na projekty v oblasti školství, zbytek je určen na projekty pro sport, volný čas a veřejný prostor,“ upřesnila náměstkyně Kislingerová.

Městské části v souladu se schválenými pravidly předložily požadavky na poskytnutí investičních dotací na 160 akcí v celkové výši přibližně 2,5 miliardy korun. Pracovní skupina složená ze zástupců všech klubů Zastupitelstva hlavního města Prahy tyto zaslané žádosti městských částí posoudila a vytvořila návrh, který bude předložen na jednání pražského zastupitelstva příští týden.

„Komise při posuzování žádostí hodnotila například význam akce z celopražského hlediska, připravenost akce, rozestavěnost a výši spoluúčasti městské části. V případě, že šlo o investice směrované do škol, to, zda akce povede k navýšení kapacity mateřské nebo základní školy ve vztahu k očekávanému demografickému vývoji,“ vysvětlila náměstkyně Kislingerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

21:23 Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

Sezonní turistická autobusová linka na trase Blansko – Skalní mlýn, nazvaná stylově regionálně Kraso…