Náchod: Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2019

9. 11. 2018 19:09

První ročník Festivalu zážitků na téma Osobnosti, který proběhl v červenci a srpnu 2018, se setkal s velkým zájmem turistů i fanoušků jedinečných aktivit.

Náchod: Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2019
Foto: Náchod
Popisek: Náchod

V roce 2019 se můžou návštěvníci i obyvatelé Kladského pomezí těšit ve stejnou dobu na zbrusu nové zážitky na české i polské straně. Společným tématem budou Vojenské památky.

Kladské pomezí bývalo podle Kosmovy kroniky „bránou strážnou, kudy se chodí do Polska".  Ve středověku bývali hlavními nebezpečím rytíři cizích armád, ale nešlo podceňovat ani loupeživé šlechtice. Jaké bylo bránit se za pomocí luků a střelných zbraní si účastníci festivalu vyzkouší na zámku Kapitonowo nedaleko Radkówa, o budování opevnění se dozví ve středověkém městě Świdnica a na zámku Adršpach je v boji potrénuje samotný Jan Žižka.

Jak se vojenská technika i způsob obrany města proměňoval napříč stoletími se dozví v tvrzi Kladsko, na zámcích Sarno a Żelazno, u Spícího lva v přírodní rezervaci Dubno u České Skalice a v pevnosti Dobrošov. Na těchto místech si návštěvníci vyzkouší rutinu života v pevnosti, vyrobí si funkční patronu i provedou rozborku a zborku zbraní.

Všemi aktivitami je provede Katalog Festivalu zážitků, který bude poprvé k dostání na zimních veletrzích cestovního ruchu a od jara 2019 distribuován v informačních centrech Kladského pomezí. Ve stejné době dojde také k aktualizaci webu www.festivalzazitku.cz, který bude v průběhu léta zveřejňovat fotografie a videa z jednotlivých aktivit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Nový elektromobil se díky úspornému provozu brzy vyplatí

21:10 Pelhřimov: Nový elektromobil se díky úspornému provozu brzy vyplatí

Přínos pro ekologii i ekonomické úspory – to byly důvody pořízení nového elektromobilu, který byl sl…