„Cílem projektu je zkvalitnění služeb denního stacionáře prostřednictvím rekonstrukce budovy č. p. 67 v ulici Na Vyšehradě a přilehlého pozemku st. p. č. 78, na kterém bude umístěna nová přístavba," upřesnila místostarostka Pavla Maršíková, která s přípravou žádosti na financování celého projektu pomáhala. „Z pohledu města má tato akce velký smysl, především se zvýší komfort poskytovaných služeb klientů v novém prostředí a objekt v ul. Na Vyšehradě, který byl původně v majetku města a byl v neutěšeném stavu, tak najde opravdu smysluplné využití," dodala místostarostka.
Aktuální skvělou zprávou je, že projekt byl na základě předložené žádosti o dotaci vybrán k financování. „To je vlastně opravdu velký dárek k Vánocům nejen pro klienty stacionáře, ale i pro všechny zaměstnance a potažmo město Náchod. Nyní už budou moci začít vlastní přípravné práce, aby se v příštím roce mohlo začít stavět. Dotace ve výše 95 % (90 % z EU, 5 % ze státního rozpočtu) na stavbu nového stacionáře za 34 mil. Kč považuji za opravdu velký úspěch," uvedl starosta Jan Birke.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

