Nejdek: Velký workoutový areál pro teenagery i seniory

22.11.2018 9:16

Jedinečné propojení streetworkoutu a parkouru nabízí nový sportovní areál, který v Karlovarském kraji právě otevřelo město Nejdek. Sportoviště vybudovala společnost RVL13 a vzniklo díky podpoře města Nejdek.

Nejdek: Velký workoutový areál pro teenagery i seniory
Foto: nejdek.cz
Popisek: Nejdek

Hřiště je přímo v centru města u náměstí Karla IV., před základní školou. Sportovcům přináší nejmodernější cvičební prvky pro venkovní cvičení – streetworkout. Je ojedinělé tím, že kromě streetworkoutových prvků nabízí i cvičební prostor pro dnes tak populární parkour. Velké sportoviště má přes dvě stě metrů čtverečních. Počtem prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny, lavice, horizontální žebříky či prolézačky se řadí k nejkomplexnějším hřištím tohoto druhu v Karlovarském kraji.

Zprovoznění hřiště RVL13 v Nejdku proběhlo za účasti široké veřejnosti. Sportoviště slavnostně otevřela starostka města Ludmila Vocelková společně s místostarostkou Pavlínou Schwarzovou. Otevření doprovázela exhibice významných českých workoutových atletů pod vedením nejúspěšnějšího tuzemského streetworkoutera Petra Skokana. Veřejnost mohla, během exhibice, konzultovat správné provedené cviků s profesionály. Video ze slavnostního otevření najdete ZDE.

„Jsme velmi rádi, že jsme v našem městě mohli otevřít tak moderní hřiště, které nabízí možnost jak populárního cvičení s vlastní vahou – tedy workout, ale také dnes velmi oblíbený parkour, uvedla starostka Ludmila Vocelková.

Pro teenagery i seniory

Hřiště je určeno pro všechny, kteří si chtějí zacvičit vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu – teenagery, jejich rodiče i aktivní seniory. Na své si přijdou i pakouristi. Všichni ocení měkký a bezpečný povrch dopadové plochy. Na přípravě hřiště se podíleli nejlepší tuzemští workouteři – ti připomínkovali návrh a testovali jeho prvky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

20:04 Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

Také v příštím roce plánuje vedení města pokračovat v zateplování školních budov, potvrdil náměstek …