Není burčák jako burčák, ten nejlepší byl o víkendu v Mikulově na vinobraní

11.09.2012 14:17 | Zprávy

Mikulov žil uplynulý víkend Pálavským vinobraním. Burčák, víno a pestrou škálu hudební nabídky si přijelo vychutnat na pětačtyřicet tisíc lidí. Není burčák jako burčák, hlásal jeden z transparentů na vinařském stánku a měl pravdu. Ten nejlepší je totiž v Mikulově.

Není burčák jako burčák, ten nejlepší byl o víkendu v Mikulově na vinobraní
Foto: mikulov.cz
Popisek: Mikulov

„Protože Mikulov je jedinečný,“ usmívají se Irena a Jarda Drtilovi z Kostelce na Hané. Na vinobraní jezdí s celou skupinou již osm let. A letos měli všichni na hlavě tykadla. „To abychom se v tom davu poznali,“ směje se žena. Naopak manželský pár z Kyjova byl v Mikulově poprvé a proti slunečním paprskům se vyzbrojil klobouky. „Myslím, že z toho uděláme tradici a přijedeme i za rok. Teď nám ale poraďte, chceme si jít poslechnout cimbál a pochutnat si na dobrém víně,“ ptal se pán.

Amfiteátr i Náměstí byly zejména při hudebních vystoupeních zaplněny do posledního místečka. Pátek večer kotel před podiem rozezpíval a rozvlnil David Koller a v sobotu bylo v amfiteátru narváno už od pravého poledne, kdy hrál Čechomor. A to hlavní přišlo teprve večer. „Tak to jsem ještě nezažil, aby byl amfík takhle plný. Na No Name i Chinaski jsem se fakt těšil a ta atmosféra je jedinečná,“ říká během koncertu František, který si přijel na burčák až potřetí z Orlických hor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.