Nové Město na Moravě: Ocelové květy i monumenty z krajky v krajině

31.05.2021 19:31 | Zprávy
autor: PV

První ročník sochařské přehlídky Sochy pod novoměstskou oblohou 2021 – 2022 společně organizují město Nové Město na Moravě a Horácká galerie v Novém Městě na Moravě. Na devíti místech v samotném centru představují výrazného českého umělce, sochaře Čestmíra Sušku.

Nové Město na Moravě: Ocelové květy i monumenty z krajky v krajině
Foto: wikipedia
Popisek: Náměstí v Novém Městě na Moravě.

Autor je znám svými monumentálními ocelovými skulpturami, které vznikají recyklací velkých průmyslových ocelových nádrží, například pivních tanků, vápenných sil atd. Vdechuje cisternám nový život, proměňuje je ve zdobné objekty, „ocelové květy“.

K těmto objektům přistupuje mnoha různými způsoby. Do základního tvaru cisterny vyřezává plazmovým hořákem ornament. Jde o jednoduché vzory, pro které čerpá inspiraci z dekorů ubrusů, záclon, svetrů, malířských válečků, krajek, deček a dalších věcí, které nás denně obklopují. Z odpadních dílů znovu skládá ornament, který se otiskuje rzí na archy papíru, vzniká originální grafická technika „rezotisk“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bartoš: Vláda připravila samoživitele a seniory o podporu v bydlení

Jak jako? Víte, mě to přijde, že se téma bydlení jako problém jen omílá, ale v podstatě se pro lidi nic nemění a je dostupné čím dál míň – kapacitně i finančně, pro většinu lidí nejen pro samoživitele nebo seniory.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Pietní akt připomněl sestřelené letce

7:14 Plzeň: Pietní akt připomněl sestřelené letce

Vzpomínkové setkání v Plzni-Liticích připomnělo pět padlých letců z konce druhé světové války.