Nové Město na Moravě: V horní části Masarykovy ulice vznikne nový kruhový objezd

15.04.2021 14:05

12. dubna 2021 bylo staveniště předáno zhotoviteli stavby a práce na novém kruhovém objezdu mohou začít. Bude v horní části Masarykovy ulice.

Nové Město na Moravě: V horní části Masarykovy ulice vznikne nový kruhový objezd
Foto: wikipedia
Popisek: Náměstí v Novém Městě na Moravě.
reklama

Kruhový objezd vznikne na křižovatce s Křičkovou a Soškovou ulicí. Projekt je sdruženou investicí Kraje Vysočina, Svazku kanalizací a vodovodů Žďársko a Nového Města. „V této souvislosti vybudujeme také nové chodníky, parkovací stání, přechod pro chodce a nové veřejné osvětlení,“ říká Miloš Hemza z oddělení investic Nového Města. Drobné stavební úpravy se udělají také v přilehlém parčíku.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16257 lidí

Cílem je zklidnit dopravní situaci a zvýšit bezpečnost na Masarykově ulici. Ta se dlouhodobě potýká s hustým provozem. Do budoucna město počítá dokonce se třemi kruhovými objezdy. Jeden by měl vzniknout ještě na Komenského náměstí a druhý u Billy, na křižovatce s Brněnskou ulicí.

Od 26.4. začnou vlastní stavební práce bez výrazného omezení dopravy. Výraznější omezení nastane od konce května do konce října 2021.

Během práce by měla být křižovatka vždy průjezdná jedním směrem. Ve směru od města se v křižovatce ulic Masarykova, Křičkova, Soškova v průběhu stavby uzavře jeden pruh, zde budou probíhat stavební práce, druhý pruh zůstane průjezdný (směr na Maršovice bude průjezdný, na Pohledec bude uzavírka). Až se práce v prvním pruhu zrealizují, uzavře se pro změnu druhý pruh. Na Maršovice tedy bude uzávěra, jezdit bude dovoleno přes Soškovu ulici. K úplnému uzavření by mělo dojít jen na krátkou dobu na konci projektu, kdy se bude pokládat asfalt na již hotový kruhový objezd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: O likvidaci Bílé haldy usiluje město už roky

18:55 Rokycany: O likvidaci Bílé haldy usiluje město už roky

Za vznik Bílé haldy může bývalá slévárna Bedřichova huť, která vršila hromady strusky na okraji Prác…