Některé kroky již byly zahájeny. Letos na jaře byly na svazích městských lesů vybudovány lesní oplocenky, které chrání meliorační a zpevňující dřeviny před škodlivým působením lesní zvěře a dalšími negativními vlivy. Z celkových nákladů na instalaci oplocenek ve výši 258 888 Kč bude z dotace pokryto 205 700 Kč.
Od podzimu letošního roku bude pro práci v městských lesích k dispozici nová technika. Město zakoupí samochodný naviják, tzv. železného koně, který je určen k pozemnímu soustřeďování dříví. Pomocí nového stroje bude možné včas stahovat vytěžené či polomové dřevo. Pořizovací cena železného koně je 655 820 Kč, dotace bude činit 300 000 Kč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV