Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici

28.02.2020 21:10

Od dnešního dne kontroluje jízdu vozidel v Revoluční ulici v Novém Jičíně nový radar. Zařízení na bodové měření rychlosti pořídila za necelé dva miliony korun zdejší radnice. Instalace přístroje by měla přispět ke zklidnění dopravy ve městě a ke zvýšení bezpečnosti chodců.

Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici
Foto: novy-jicin.cz
Popisek: Náměstí v Novém Jičíně
reklama

„Radar jsme nekoupili jako prostředek represe nebo abychom šikanovali řidiče, ale abychom chránili bezpečnost všech účastníků silničního provozu,“ řekl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký. Snímací zařízení nebude jen na jednom místě ve městě, ale bude se v nepravidelných intervalech přemisťovat do lokalit, kde je velký provoz a vysoký počet přestupků ze strany řidičů. Rozhodování o umístění kamery bude v kompetenci městské policie.

„Je vytipováno pět lokalit, ve kterých by se měla měřit rychlost. Půjde o místa s velkým pohybem dětí, místa blízko přechodů pro chodce nebo místa, kde již byly v minulosti zaznamenány kolizní situace mezi chodcem a vozidlem,“ uvedl ředitel novojičínských strážníků Daniel Rýdel.

Městská policie bude data z radaru postupovat odboru přestupkových agend. Jeho zaměstnanci oznámené podněty zpracují a provozovateli vozidla, které překročilo povolenou rychlost, zašlou oznámení o spáchání přestupku. Kvůli navýšení objemu pracovních povinností bude odbor posílen o dva nové úředníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Písek: Čas pro připomínky veřejnosti k plánům mobility a zeleně byl prodloužen

14:10 Písek: Čas pro připomínky veřejnosti k plánům mobility a zeleně byl prodloužen

Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu a s ohledem na další nařízení Vlády ČR jsme byli povinni zrušit…