Nový Jičín investoval do dalších přechodů pro chodce

15.12.2017 13:47

Nový Jičín nechal vybudovat u další mateřské školy přechod pro chodce. Na ulici Smetanovy sady vznikl přechod, který je bezbariérový a z obou stran nasvícený.

Nový Jičín investoval do dalších přechodů pro chodce
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín
reklama

Současně se od přechodu pro chodce až k mateřské škole se postavil nový chodník. U dalšího školního zařízení, soukromé školy Educa na ulici B. Martinů, byl přechod pro chodce zrekonstruován, aby odpovídal současným bezpečnostním parametrům.

„Naše město spustilo na konci roku 2013 program Bezpečně do škol, který má zvýšit bezpečnost dětí při cestě do školy nebo školky. Už jsme nechali postavit přechody u škol na Komenského ulici, u školky v Bludovicích, u křižovatky ulic Tyršova, Divadelní a Lidická, u školky na Jiráskově ulici byl instalován zpomalovací retardér a teď k tomu přibyla i školka Smetanovy sady a škola Educa,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Výstavba přechodu u MŠ Smetanovy sady stála 1,1 milionu korun. „Součástí projektu bylo i vybudování místa pro přecházení na komunikaci Nerudova, která navazuje na ulici Smetanovy sady,“ doplnil Michal Hub z odboru majetku a investic. „Rekonstrukce přechodu na ulici B. Martinů obnášela instalaci nového osvětlení a rozšíření chodníků z obou stran zebry. Práce přišly na necelých 300 tisíc korun,“ dodala Michaela Mrklovská z odboru majetku a investic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Správnost trasy obchvatu potvrdil Nejvyšší soud

12:50 Třebíč: Správnost trasy obchvatu potvrdil Nejvyšší soud

Vyplývá to z rozsudku Nejvyššího správního soudu, který tento týden zamítl kasační stížnost skupiny …