O problematice parkování v Chebu se bude hovořit 21.3.

06.03.2012 20:40

Veřejné projednání stávající situace a plánovaných změn v širším centru Chebu se uskuteční od 15 h ve Svobodě

O problematice parkování v Chebu se bude hovořit 21.3.
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu
reklama

Radnice připravuje setkání s veřejností na téma Parkování ve městě. Uskuteční se ve středu 21. března od 15 hodin v hlavním sále Kulturního centra Svoboda. Stav, kdy již v některých lokalitách nelze zaparkovat, nebo se naopak stojí nesprávně, je totiž také v Chebu nadále neúnosný.

Na začátku letošního roku vstoupila v platnost první opatření související s rozvinutím systému placeného parkování v širším centru města, ke kterému má dojít ještě v průběhu tohoto roku - s ohledem na připravované pořízení dalších parkovacích automatů nejspíš k 1. září. Zřízeny již například byly tzv. modré oblasti pro parkování rezidentní (občané) a abonentní (podnikatelé a firmy) v ulicích Školní a Jateční a v části Valdštejnovy ulice mezi křižovatkami s Májovou a Obrněné brigády. Od ledna zde mohou parkovat pouze držitelé uvedených karet pro danou oblast. „V této první etapě se provedla pouze menší část plánovaných změn. Právě na základě zkušeností totiž chceme - ještě před realizací druhé, rozsáhlejší etapy - jednotlivá opatření vyhodnotit. Několik námětů na případné úpravy již máme,“ uvádí místostarosta Vladimír Hartmann.

Rezidentní a abonentní karty vydává Městská policie Cheb nejen pro zmíněné modré oblasti, ale i pro čtyři oblasti smíšené. „Jde o zpoplatněné části ulic Komenského a Svatopluka Čecha, Obrněné brigády, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a Kasární náměstí, v kterých lze parkovat buď s kartou, nebo s lístkem z parkovacího automatu,“ vysvětluje místostarosta.

Se stávající i připravovanou situací v parkování se mohou občané seznámit na odboru silničního hospodářství a dopravy (v budově radnice u Komerční banky) či na webu města v sekci Doprava - Zóna placeného stání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mestocheb.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Projekt Malý řemeslník se setkal s velkým ohlasem

17:39 Ostrava: Projekt Malý řemeslník se setkal s velkým ohlasem

Zkoušet si práci s tradičním dílenským nářadím mohly v uplynulých dvou letech děti z ostravských mat…