Občané Nového Jičína se poprvé zapojili do participativního rozpočtu

16.05.2018 7:36 | Zprávy
autor: PV

V Novém Jičíně mohli občané letos poprvé využít participativního rozpočtu k realizaci svých návrhů k rozvoji města.

Občané Nového Jičína se poprvé zapojili do participativního rozpočtu
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín

Do Projektů pro Nový Jičín 2018 autoři přihlásili čtyři náměty na úpravu veřejných ploch a zkvalitnění života ve městě. Všechny čtyři projekty příslušné odbory úřadu vyhodnotily jako realizovatelné. Nyní bude záležet na veřejnosti, kterému nápadu dá svůj hlas.

„Na začátku roku jsme vyzvali občany, aby se zapojili do Projektů, na které jsme v rozpočtu vyčlenili 200 tisíc korun. Mělo jít spíše o menší záměry, jak změnit k lepšímu například hřiště, zeleň nebo mobiliář ve městě. Podmínkou bylo, že se místo realizace navrženého nápadu musí nacházet na pozemcích nebo v budovách patřících městu, a že cena za jeden projekt nesmí přesáhnout 100 tisíc korun,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Vjezdy do třicítkových zón i s vodorovným značením

10:23 Plzeň: Vjezdy do třicítkových zón i s vodorovným značením

Plzeň dlouhodobě rozšiřuje oblasti s nejvyšší dovolenou rychlostí vozidel 30 kilometrů za hodinu.