Olomouc: Češi, Poláci a Slováci jednají o recyklaci a energickém využití odpadů

29.05.2019 17:58 | Zprávy
autor: PV

Olomouc hostí mezinárodní česko-polskou konferenci. Ve spolupráci s významnými hráči v odpadovém hospodářství a pod záštitou předních veřejných institucí řeší experti budoucnost využití odpadu, otázky třídění a recyklace druhotných surovin, energetického využití spalitelných frakcí ze směsného komunálního odpadu.

Olomouc: Češi, Poláci a Slováci jednají o recyklaci a energickém využití odpadů
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Konference nabídne také nová optimální řešení pro obecní systémy v nakládání s komunálními odpady „Olomouc dnes téměř neskládkuje, netříděný komunální odpad směřuje na energetické využití. To jsou trendy, kterým se věnujeme a chceme v nich pokračovat,“ pozdravil účastníky konference primátor Miroslav Žbánek.

Cílem konference je navázat na loňský ročník společné výměny zkušeností a dobrých praktik při řešení problematiky nakládání s komunálními odpady v České republice a Polsku, kdy se odborníci shodli na nedostatečné legislativě, motivaci i stabilním prostředí pro efektivní snižování skládkovaného komunálního odpadu v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

16:09 Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

Horácká aréna uspěla ve Stavbě Vysočiny a dostala se mezi 25 staveb České ceny za architekturu. V Ce…