Olomouc: Hladiny řek i průtoky stoupají, pršet bude i zítra

13.10.2020 21:23 | Zprávy
autor: PV

Průtoky v korytě řeky Moravy a jejich přítoků stoupají. V důsledku několika deštivých dní a negativních výhledů na počasí dalších dvou dní hrozí v oblasti povodí horní Moravy dosažení povodňových stavů. Meteorologové hlásí na dnešní a zítřejší den úhrny srážek 30 až 60 milimetrů.

Olomouc: Hladiny řek i průtoky stoupají, pršet bude i zítra
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

V Olomouci na vodočtu Nové Sady byla v úterý 13. října dosažena v 10:00 hodin aktuální výška hladiny Moravy 243 centimetrů, přičemž hodnota 1. stupně povodňové aktivity je 360 centimetrů.

Na území města Olomouce by řeka Morava měla kulminovat ve čtvrtek 15. října. Odborníci předpokládají, že hladina vody dosáhne 2. stupně povodňové aktivity. Rovněž na lokálních tocích na území obce s rozšířenou působností Olomouc není vyloučena možnost dosažení povodňových stavů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…