Olomouc: Jarní Flora nebude, částečně ji nahradí venkovní trhy

20. 2. 2021 12:50

Už loni přišli milovníci květin a zahrad o oblíbenou jarní etapu výstavy Flora Olomouc a bohužel tomu tak bude i letos. Ta se totiž ani letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční.

Olomouc: Jarní Flora nebude, částečně ji nahradí venkovní trhy
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Návštěvníci ale o možnost nakoupit si květiny, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky od českých pěstitelů nepřijdou. Výstaviště Flora Olomouc chystá troje víkendové zahradnické trhy v termínech 24.–25. dubna, 15.–16. a 22.–23. května 2021. Vstup na zahradnické trhy bude zdarma.

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23086 lidí

Ani letos se bohužel opět neuskuteční jarní květinová výstava Flora, která bývá pomyslným vítáním jarního období a kterou si návštěvníci velmi oblíbili. "Jarní Flora se měla konat koncem dubna, ale vzhledem k vývoji pandemie jsme nuceni výstavu zrušit. Situace se nevyvíjí dobře a výrazné rozvolňování přísných opatření se zatím nechystá. Netušíme tedy, kdy budeme moci pořádat velké akce typu Flora,“ vysvětluje důvody zrušení výstavy ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Alespoň částečnou náhradou tak budou pro zahrádkáře víkendové Zahradnické trhy, které se budou konat ve třech termínech v okolí pavilonu A ve Smetanových sadech. Trhy se uskuteční jednou v dubnu a dvakrát v květnu. Na první Zahradnické trhy se tedy můžete těšit 24.–25. dubna. Kdo nestihne tento termín, bude mít možnost si rostliny a hobby potřeby nakoupit ještě 15.–16. a 22.–23. května.

Podrobnosti o chystaných Zahradnických trzích ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Období jara je ve znamení výhrabů zelených ploch

21:49 Plzeň 3: Období jara je ve znamení výhrabů zelených ploch

Každým rokem s příchodem jara prochází všechny zelené plochy na území třetího plzeňského obvodu gene…