Olomouc: Lávka ve Vlkově ulici už je opravená

21.08.2023 22:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Cesta z olomouckého sídliště Lazce do centra už opět může vést Vlkovou ulicí. Lávka přes Mlýnský potok tady byla kvůli kompletní rekonstrukci tři měsíce zavřená. Téměř padesát let starý most už potřeboval generální opravu. Dostal tedy novou izolaci, povrch a byla také kompletně sanovaná mostní konstrukce i spodní stavba.

Olomouc: Lávka ve Vlkově ulici už je opravená
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Stavební práce ze začátku poněkud zkomplikovala absence projektové dokumentace k původnímu mostu z roku 1975, proto museli dělníci nejdříve odkrýt vrchní vrstvy, aby zjistili, jak byla lávka vlastně postavena. „Ukázalo se, že stavba lávky nebyla tenkrát provedena zcela standardně a nešlo s jistotou určit polohu trámů s předpjatou výztuží, které se nesmí jakkoli poškodit. Místo výkonnější techniky tak musela stavební firma odstraňovat betonové části svršku pomalu, po malých částech, pomocí řezačky betonu a sbíjecího kladiva, což výrazně prodloužilo dobu těchto prací. Kvůli dodržení termínu proto bylo nutné začít pracovat i o víkendech,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Marek Černý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

K čemu bude armádě karlovarské letiště?

Neslibovali jste, že peníze na obranu budete využívat efektivně? Na co armáda potřebuje zrovna toto letiště? Kolik to bude stát? Nejen nákup, ale i samotný provoz do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc by výpadek proudu přežila bez újmy

22:09 Olomouc by výpadek proudu přežila bez újmy

Když traktor narazí do stožáru vysokého napětí a 80 procent města postihne výpadek elektrického prou…