Olomouc: Lidé z okolí protipovodňových opatření budou mít úlevu na dani z nemovitosti

28.08.2019 21:18 | Zprávy

Drobná úprava v obecně závazné vyhlášce, kterou se stanoví výše daně z nemovitosti v Olomouci, projednali včera olomoučtí radní. Ve vyhlášce je znovu zohledněna situace obyvatel domů na nábřeží řeky Moravy, která prochází náročnými úpravami koryta a břehů.

Olomouc: Lidé z okolí protipovodňových opatření budou mít úlevu na dani z nemovitosti
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Výše koeficientu, kterou stanovuje městská samospráva a která určuje, kolik ten který majitel za svou nemovitost zaplatí, se nebude v Olomouci měnit. Podstatné ale nyní je, že i v roce 2020 bude platit výjimka pro obyvatele ulic Nábřeží a Blahoslavova. „Jsou to dvě ulice, bezprostředně dotčené velkým stavebním ruchem při protipovodňových opatřeních. Snížení daně z nemovitosti je jedním z mála reálných kroků, kterým jsme mohli těmto Olomoučanům zmírnit dočasné nepříjemnosti,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Slibujete stabilizaci ceny. Znamená to tak, že ale zlevňovat známku nebudete, i když její navýšení kritizujete? Není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Lidé ve výkonu trestu se i letos zapojili do údržby veřejného prostoru

13:43 Liberec: Lidé ve výkonu trestu se i letos zapojili do údržby veřejného prostoru

V roce 2025 se uskutečnily další akce na zvelebování veřejného prostoru se zapojením odsouzených.