Olomouc: Nepřikrmujte v zimě potravinami. Lákáte tím hlodavce a městskou kasu připravujete o peníze za deratizaci

06.01.2021 15:03 | Zprávy
autor: PV

Stížnosti na přemnožené hlodavce zahrnují od počátku nového roku odbor životního prostředí v Olomouci. Důvod je zřejmý.

Olomouc: Nepřikrmujte v zimě potravinami. Lákáte tím hlodavce a městskou kasu připravujete o peníze za deratizaci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Lidé přikrmují ptáky a volně žijící živočichy ve městě nespotřebovanými potravinami z domácností, další Olomoučané si následně stěžují na enormní výskyt hlodavců, které odložené jídlo láká. Některá místa v Olomouci kvůli tomu čeká deratizace za desítky tisíc korun.

Původně dobrý úmysl najít užitek pro potraviny, které lidem doma zbyly teď zejména po vánočních svátcích, a přilepšit ptákům i zvířatům, se mění v nežádoucí jev. Pracovníci odboru životního prostředí zaznamenali od začátku ledna už několik stížností. „Od počátku roku řešíme opět podněty na výskyt potkanů, holubů a na ukládání nespotřebovaných a prošlých potravin u kontejnerových stání, na zeleni, na okraji polí, březích Moravy i v blízkosti vodních ploch ve městě,“ popisuje za odbor životního prostředí olomouckého magistrátu vedoucí Petr Loyka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…