Olomouc: Nové autobusové zastávky jsou bezbariérové, pohodlné a prostornější

24.10.2021 11:43 | Tisková zpráva

Autobusové zastávky na svém území postupně rekonstruuje a modernizuje město Olomouc. V poslední době to byly dvě zastávky v ulici Dvořákova a v ulici 17. listopadu. Výsledkem jsou zastávky pohodlnější pro lidi se zhoršenou pohyblivostí i estetičtější vzhled zastávek.

Olomouc: Nové autobusové zastávky jsou bezbariérové, pohodlné a prostornější
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jako první, ještě během léta, byla dokončena oprava autobusové zastávky Dvořákova ve směru na hlavní nádraží. „Tato zastávka byla řešena jako bezbariérová. Byly na ní osazeny kasselské obrubníky, které díky upravenému profilovému řešení umožňují pohodlný bezbariérový přechod mezi zastávkovým nástupištěm a nízkopodlažním autobusem,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major, který má v gesci odbor dopravy. Nástupiště bylo současně předlážděno novou betonovou dlažbou 40/40 centimetrů a doplněno vodícími, signálními a kontrastními pásy. Součástí bylo i osazení nového inteligentního označníku. Celkové náklady na opravu autobusové zastávky byly ve výši 1,5 milionu korun.

Minulý týden dokončena oprava autobusové zastávky 17. listopadu ve směru náměstí Hrdinů. Tuto akci připravilo město ve spolupráci se Správou silnic Olomouckého kraje. V rámci stavebních úprav bylo rozšířeno nástupiště a autobusový záliv posunut směrem k ose vozovky. Posun nástupiště tak umožnil zachování jednotné šířky průběžného chodníku.

Autobusový záliv byl nově vybudován v šířce 3 metry s povrchem ze superplastifikovaného betonu. Součástí stavebních úprav bylo dále předláždění nástupiště a části chodníku, osazení nového inteligentního označníku a umístění nového autobusového přístřešku. Z důvodu zpoždění prací na straně společnosti ČEZ, která nestihla zřídit odběrné místo pro zajištění připojení inteligentního označníku, bude označník v provozu nejdříve začátkem roku 2022.

Celkové náklady na stavební práce byly ve výši 2,9 milionu korun, z toho statutární město uhradilo 2,2 milionu Kč a Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace uhradila 700 tisíc korun. Rekonstrukce zastávek má v gesci odbor dopravy a územního rozvoje Magistrátu města Olomouce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava získala významné ocenění v oblasti vzdělávání

21:10 Ostrava získala významné ocenění v oblasti vzdělávání

Cenu za inovativní vzdělávací projekty EDUína 2021 získalo statutární město Ostrava. Cena je udílena…