Olomouc: Památník osvobození Rudou armádou bude mít důstojnější okolí

03.06.2018 19:06

Ještě v letošním roce se dočká další fáze oprav památník osvobození Rudou armádou v sousedství Havlíčkovy ulice na okraji Čechových sadů. Stavební práce za více než 3,5 milionu korun se budou tentokrát týkat obnovy okolí památníku.

Olomouc: Památník osvobození Rudou armádou bude mít důstojnější okolí
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

„Zpevněné plochy i zeleň projdou renovací do letošního podzimu. Výsledkem má být důstojnější podoba památníku, který je zapsaný na seznam nemovitých kulturních památek,“ zdůvodnil plánovanou opravu investiční náměstek Filip Žáček.

Stavební úpravy spočívají v odstranění stávajících zpevněných ploch, které jsou ve špatném technickém stavu a zbytečně rozsáhlé. Nové dláždění napojí památník na stávající chodník podél Havlíčkovy ulice. „Původně zadlážděné plochy budou zatravněny, dojde také k omlazení keřových skupin a redukci velkého množství tisů, které nahradí šest nových stromů. Dosazeny budou zároveň stovky barevně kvetoucích keřů i květin,“ popsal náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Památník, zapsaný na seznam nemovitých kulturních památek, byl slavnostně odhalen v červenci 1945 a je jedním z prvních památníků osvobození postavených v Československu po druhé světové válce. Autorem návrhu je architekt Jaroslav Kovář mladší, novodobou úpravu okolí památníku, provedenou v 70. letech, projektoval architekt Zdeněk Štefka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město podpoří revitalizaci ramen na Labi a Orlici

21:16 Hradec Králové: Město podpoří revitalizaci ramen na Labi a Orlici

Na území Hradce Králové se na Labi a Orlici nachází řada zanikajících slepých a mrtvých ramen. Pro z…