Olomouc: Problematika lidí bez domova

30.08.2013 12:45 | Zprávy
autor: olomouc.cz

Aktuální problémy v lokalitách Wurmovy ulice a Biskupského náměstí, které jsou zatíženy přítomností lidí bez domova, řešili radní na svém jednání. Reagovali tak na nárůst počtu lidí na ulicích během prázdninových měsíců.

Olomouc: Problematika lidí bez domova
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Podrobně proto projednali zprávu, která analyzuje poskytování sociálních služeb bezdomovcům a zabývali se souvislostmi, jež vyplývají z působení nízkoprahového denního centra Charity Olomouc v této části centra města. Zároveň nastínili problematiku vytipování a zmapování vhodných lokalit i objektů, kde by mohlo nízkoprahové denní centrum působit.

Podle zprávy je lokalita Biskupského náměstí typická žebráním klientů, kteří využívají služeb charity ve Wurmově ulici. Z hlediska věkové struktury jsou nejpočetnější zejména dvě skupiny, a to osoby ve věku 45 – 55 let a mladí lidé do 25 let. Problémy s přítomností bezdomovců spočívají zejména ve znečišťování veřejného prostranství, jsou spojeny s agresivitou a drobnými potyčkami, což potvrzují statistiky městské policie i Policie ČR. V této souvislosti však zejména městští strážníci poukazují na ztíženou možnost dlouhodobě a efektivně problémy související zejména s narušováním veřejného pořádku řešit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.