Olomouc: Program stoletých oslav republiky má pět desítek položek

25.10.2018 16:06 | Zprávy
autor: PV

Už ve čtvrtek 25. října startují v Olomouci oslavy sta let Československé republiky. Vyvrcholí v neděli 28. října v den vzniku Československa ohňostrojem, který je naplánován na 19 hodin. Na oslavách se kromě statutárního města programově podílí i Univerzita Palackého, olomoucké studio Českého rozhlasu, Vlastivědné muzeum, Muzeum umění a Moravská filharmonie, Moravské divadlo a divadla Tramtarie a Na cucky.

Olomouc: Program stoletých oslav republiky má pět desítek položek
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

První položkou oslav založení moderního státu bude vystoupení studentů hejčínského gymnázia ve Vlastivědném muzeu. Od 19.00 hodin předvedou Zbojnickou baladu o nesmrtelném Nikolovi Šuhajovi.

Videomapping už od pátku

Většina programu připraveného statutárním městem se odehraje v plenéru na Horním a Dolním náměstí. V pátek 26. října dopoledne to bude vypuštění balónu s radiovou sondou Hanáckého radioklubu, nebo od 18.30 hodin audiovizuální a světelné divadelní představení na budově radnice. Jedná se o patnáctiminutovou audiovizuální show kombinující videomapping s divadelními výstupy plným osobností, jejichž věhlas napříč desetiletími přesáhl hranice obou dnešních republik. Stejné představení se opakuje ve stejnou dobu i v sobotu a v neděli.

V sále Reduta Moravské filharmonie zazní v pátek večer Smetanova Má vlast. Předcházet bude koncert legend populární hudby Josefa Zímy a Pavlíny Filipovské a ještě předtím se zde zahraje Moravská veselka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…