Olomouc: Protipovodňová opatření - most v Komenského bude letos otevřen

06.11.2019 15:13 | Zprávy

Most v ulici Komenského bude k 18. prosinci letošního roku otevřen. To je ta nejdůležitější informace, která vzešla z kontrolního dne, jenž se na stavbě protipovodňových opatření odehrál ve středu ráno. Otevření mostu je podstatné také pro všechny navazující akce, které se mají odehrávat v příštím roce.

Olomouc: Protipovodňová opatření - most v Komenského bude letos otevřen
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

V prosinci se na most napojí z vedlejších ulic pouze Husova, aby bylo zajištěno propojení Pasteurovy a Komenského ulice s ulicí 17. listopadu. Nový most bude předán do tzv. předčasného užívání, což znamená, že provoz na něm už začne, ačkoliv budou ještě probíhat některé dokončovací menší práce. Chodci v první fázi projdou přes most pouze po straně bližší ke Klášternímu Hradisku. V návaznosti na zprovoznění mostu bude v lednu uzavřena a demontována provizorní lávka pro pěší. Kompletní dokončení všech stavebních prací včetně napojení vedlejších ulic Na Letné, kapitána Nálepky a Sokolovská je naplánováno na duben příštího roku. Vzhledem k tomu, že most je v majetku Olomouckého kraje a komunikace je krajská, bude město nyní jednat s krajem, aby po předání do předčasného užívání novou komunikaci skutečně otevřel provozu.

„Podstatné pro nás je potvrzení, že most v Komenského ulici bude skutečně připraven k provozu už v prosinci a stejně tak bude zprovozněna i ulice Husova. Počítáme totiž s avizovaným termínem uzavření mostu v Masarykově ulici k 1. březnu a chceme v tom termínu zahájit naši rekonstrukci ulice 8. května,“ reagoval primátor Mirek Žbánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Masarykovo náměstí ožilo Svatomartinskými slavnostmi

11:28 Hodonín: Masarykovo náměstí ožilo Svatomartinskými slavnostmi

V úterý 11. listopadu se na Masarykově náměstí uskutečnily tradiční Svatomartinské slavnosti, které …