Olomouc: Průběh stavby i výkupy pozemků. Nová komise jedná o protipovodňových opatřeních

16.02.2019 14:53

První jednání speciální komise k protipovodňovým opatřením v Olomouci se odehrálo tento týden na radnici. Zúčastnili se jej zástupci radnice, pracovníci několika odborů magistrátu, představitelé komisí městských částí a zástupce státního podniku Povodí Moravy.

Olomouc: Průběh stavby i výkupy pozemků. Nová komise jedná o protipovodňových opatřeních
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

Smyslem ustavení komise je koordinovat aktivity a pružně přenášet informace, týkající se probíhajících i připravovaných etap opatření proti povodním. „Zkušenosti ukazují, že společné řešení problémů za účasti úředníků, politiků i zástupce investora má lepší výsledky a je efektivnější,“ vysvětlil hlavní motiv primátor Mirek Žbánek. Zástupci obyvatel jednotlivých městských částí se tak mohou s dorazy a podněty obracet přímo na představitele Povodí Moravy či kompetentních odborů magistrátu.

„Jednali jsme jak o probíhající II. B etapě v centru Olomouce, tak o situace ohledně přípravy III. a IV. etapy protipovodňových opatření, zazněly zde důležité a pro většinu z přítomných i nové informace,“ dodal primátor Žbánek. Někteří z přítomných se zajímali například o budoucí výkupy pozemků, což se ovšem ukázalo v dané fázi jako předčasné, další chtěli znát podobu připravovaných opatření v následujících etapách. Primátor Žbánek zdůraznil, že do přípravy chystaných etap se mohou promítat právě i podněty, které vzejdou z jednání nové komise. Ta se sejde podruhé už v měsíci březnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Náchod: Kladské pomezí si připomíná 200. výročí narození Boženy Němcové

15:03 Náchod: Kladské pomezí si připomíná 200. výročí narození Boženy Němcové

Božena Němcová, nejslavnější česká spisovatelka, strávila velkou část svého života v Ratibořicích, k…