Olomouc: Sanitka pro městskou nemocnici v Černivci

23.6.2022 11:28 dop. | Tisková zpráva

Ve městech na jihozápadě Ukrajiny se hromadí nejen uprchlíci z válečných zón, kde byla zdravotnická infrastruktura poškozena válkou, ale i zranění vojáci. Proto se sem soustřeďuje také tolik potřebná zdravotní péče. Tu brzy posílí i sanitka z Olomouce.

Olomouc: Sanitka pro městskou nemocnici v Černivci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Rada města vyhověla žádosti města Černivci a na Ukrajinu pošle sanitní vůz, který bude dál zachraňovat životy. Darem ji město už dostalo od Olomouckého kraje. Jakmile darovací smlouvu schválí zastupitelstvo, může se vydat na cestu. „Chtěl bych poděkovat za to, že nám kraj daroval vysloužilou, ale stále plně funkční a vybavenou sanitku, která ještě může pomáhat. Obratem ji pošleme do ukrajinského města Černivci, se kterým spolupracujeme už od samého začátku válečného konfliktu. Takže zatímco Olomoucký kraj nyní brázdí nové moderní vozy, můžeme jeden z těch starších smysluplně využít tam, kde je zrovna potřeba,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Olomouc tak reagovala na žádost starosty Černivci, kterou adresoval vedení města. „Naše město se stalo úkrytem mnoha lidí, kteří sem utekli před bombovými útoky. Jejich více než 50 tisíc a jejich počet stále narůstá. Snažíme se plně zajistit, aby měli vše potřebné. Co ale nejvíce k zajištění služeb potřebujeme, jsou vozidla,“ uvedl starosta Černivci Roman Klichuk.

Sanitka včetně všech součástí a příslušenství, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, tak bude brzy sloužit v městské nemocnici v Černivci. S ním Olomouc spolupracuje od počátku konfliktu, kdy do města vypravila i dva kamiony s pětadvaceti tunami humanitární pomoci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: MHD ve městě není v ohrožení

11:48 Břeclav: MHD ve městě není v ohrožení

Břeclavští zastupitelé podpořili uzavření dodatku ke smlouvě s provozovatelem MHD.