Olomouc: Sanitka pro městskou nemocnici v Černivci

23.06.2022 11:28 | Tisková zpráva
autor: PV

Ve městech na jihozápadě Ukrajiny se hromadí nejen uprchlíci z válečných zón, kde byla zdravotnická infrastruktura poškozena válkou, ale i zranění vojáci. Proto se sem soustřeďuje také tolik potřebná zdravotní péče. Tu brzy posílí i sanitka z Olomouce.

Olomouc: Sanitka pro městskou nemocnici v Černivci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Rada města vyhověla žádosti města Černivci a na Ukrajinu pošle sanitní vůz, který bude dál zachraňovat životy. Darem ji město už dostalo od Olomouckého kraje. Jakmile darovací smlouvu schválí zastupitelstvo, může se vydat na cestu. „Chtěl bych poděkovat za to, že nám kraj daroval vysloužilou, ale stále plně funkční a vybavenou sanitku, která ještě může pomáhat. Obratem ji pošleme do ukrajinského města Černivci, se kterým spolupracujeme už od samého začátku válečného konfliktu. Takže zatímco Olomoucký kraj nyní brázdí nové moderní vozy, můžeme jeden z těch starších smysluplně využít tam, kde je zrovna potřeba,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Svoz bioodpadu přechází na městskou organizaci

20:36 Karlovy Vary: Svoz bioodpadu přechází na městskou organizaci

Bioodpad z karlovarských domácností a zahrad budou nově svážet Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary. O…