Olomouc: Tradice, folklor, jarmark i zabijačka. Centrum města ožije masopustem

29.01.2023 12:33 | Tisková zpráva
autor: PV

Už příští víkend ožije Horní náměstí Olomouckým masopustním veselím! Na co se můžete v sobotu 4. února těšit? Nebude chybět masopustní průvod masek, ukázky folkloru ani tradiční zabijačka a další masopustní speciality. Přijďte se bavit! Od 9 do 15 hodin.

Olomouc: Tradice, folklor, jarmark i zabijačka. Centrum města ožije masopustem
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Program Olomouckého masopustního veselí je nabitý. Začne už v 9 hodin ráno tanečním vystoupením folklorních souborů Trnka Vyškov a Haná Velká Bystřice. Od 9:30 můžete sledovat tradiční zabijačku, během které budou řezníci svou práci předvádět a komentovat v pravidelných vstupech během dne. „Chcete-li si užít masopustní veselí se vším všudy, přijďte v masce a vydejte se do ulic s průvodem, který v 11 hodin vyjde z Horního náměstí. Dřívější ročníky ukázaly, že Olomoučanům je masopustní veselí blízké a tradice je baví. Věřím, že i letos bude náměstí plné nejen lidí, ale hlavně dobré nálady,“ říká náměstek olomouckého primátora Viktor Tichák. Všechny přítomné pak taky pobaví žonglérská show Cirkusu LeVitare nebo hudební pásmo Hanáckého mužského sboru Rovina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Ukrajina

Ukrajina skutečně Rusku zatím odolává, ale myslíte, že je naděje, že válku vyhraje a Rusko porazí? Já si myslím, že to je nereálné a je asi pravda, že čím déle válka bude trvat, tím to bude pro Ukrajinu horší. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kopřivnice: Den otců zpestří Hrátky s tátou a tatrou

22:09 Kopřivnice: Den otců zpestří Hrátky s tátou a tatrou

Na den otců, tedy v neděli 21. června, se uskuteční pátý ročník akce Hrátky s tátou a tatrou.