Olomouc: V Chomoutově byly vysazeny nové stromy

14.01.2025 13:14 | Tisková zpráva
autor: PV

Náhradní výsadba za pokácené dřeviny v Chomoutově začala. Zahradníci tam minulý týden zahájili výsadbu nových stromů. V Dalimilově ulici je nově sedm sakur (Prunus subhirtella Fukubana) a osm javorů (Acer campestre Red Shine).

Olomouc: V Chomoutově byly vysazeny nové stromy
Foto: Olomouc.eu
Popisek: Olomoucká radnice

„Tyto stromy jsou náhradou za vykácené odumřelé hlohy a částečným plněním uložené náhradní výsadby za dva pokácené jírovce v ulici Hrachoviska,“ vysvětlila vedoucí oddělení městské zeleně magistrátu Jitka Štěpánková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proč by nemohla vzniknout jakákoliv neziskovka?

Ať si vznikají, když na to nebude přispívat stát. Podle mě ten by měl přispívat jen ty, co pomáhají třeba nemocným nebo v sociální oblasti, nebo třeba i zvířatům. Nevím tak, zda je potřeba nějaký zákon? Nestačí, když si stát prověří, komu peníze dá? Dělá to nyní? Nebo na to nemá nástroje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Město připravuje revitalizaci dalších dvou vnitrobloků

16:21 Mladá Boleslav: Město připravuje revitalizaci dalších dvou vnitrobloků

Mladá Boleslav pokračuje v rekultivaci veřejných prostranství, aktuálně jsou na řadě vnitrobloky v P…