Olomouc: V Týnečku vznikne klub seniorů

17.07.2019 15:13 | Zprávy

Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.

Olomouc: V Týnečku vznikne klub seniorů
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Reagujeme na iniciativu a přání obyvatel Týnečku. Své sídlo nový klub seniorů najde ve stejné budově jako komise místní části a TJ Sokol. Vzhledem k tomu, že se ale nyní objekt opravuje, bude klub seniorů dočasně umístěn v tamní pobočce městské knihovny,“ popsala náměstkyně primátora Eva Kolářová.

Žádost na vznik klubu podpořily více než tři desítky seniorů žijících v Týnečku. Na pondělním jednání s jeho vznikem souhlasila i Rada města Olomouce. „Největší problém v životě seniorů je často samota, která zpravidla vyústí v sociální izolaci,“ připomněla náměstkyně primátora pro sociální oblast Eva Kolářová. Podle Českého statistického úřadu dojde v roce 2050 ke zvýšení počtu osob starších 65 let na dvojnásobek současného stavu a lidí starších 85 let bude proti dnešku téměř pětinásobek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poměrný systém

Proč vám při obsazování vedení sněmovny v minulém období nevadilo, že nebyl respektován poměrný systém a vadí vám to až teď, když se vás to týká?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: V Boleticích město staví domov pro hendikepované

22:09 Děčín: V Boleticích město staví domov pro hendikepované

Domov pro osoby se zdravotním postižením v ulici Spojenců v Boleticích poskytne čtyři bytové jednotk…