Olomouc: Veřejná prostranství mají mít koncepci, město ji zpracovává a zapojuje občany

21.11.2020 8:34 | Zprávy
autor: PV

Rádi se v Olomouci procházíte nebo posedíte v parku? Známé ulice, někdy rušná, jindy tichá náměstí, v každém ročním období se měnící parky. Veřejné prostory jsou pomyslným obývacím pokojem města a je důležité, jak se v nich člověk cítí.

Olomouc: Veřejná prostranství mají mít koncepci, město ji zpracovává a zapojuje občany
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Město na to chce znát recept. Zadalo zpracování koncepce veřejných prostranství, která bude sloužit potřebám odborníků, veřejné správě, developerům  i občanům.

„Veřejná prostranství jsou tím, co ve městě prvotně vnímáme, a co má bezprostřední dopad na naši spokojenost. Jsme-li ve městě spokojeni, nestěhujeme se pryč, naopak zde žijeme a spoluutváříme jej. Atraktivní město, pohodlné pro život, je lákavé i pro mladé lidi a absolventy škol, kteří po studiu neodchází, ale naopak zde zůstanou nebo se vrací. Je-li vstřícné pro všechny sociální a věkové skupiny obyvatel, vytváří rozmanité prostředí, které obohacuje všechny,“ říká primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Město proto nyní zpracovává koncepci veřejných prostranství a zapojuje do ní odborníky i občany. „Cílem koncepce je mít podklad pro vypracování konkrétních projektových dokumentací, pro iniciování investic do veřejných prostranství, pro rozhodování v území, pro koordinaci investičních záměrů ovlivňujících veřejná prostranství, stejně jako například pro kvalitní údržbu,“ vysvětluje Jana Křenková z útvaru hlavního architekta magistrátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…