Olomouc chystá osvětovou kampaň pro sdílená kola a koloběžky

15.04.2021 7:29 | Zprávy
autor: PV

Sdílená kola a elektrokoloběžky se v Olomouci pomalu zabydlely. Jejich pravá sezóna ale začne až se skutečným příchodem jara a teplejším počasím. V té době se počet jejich uživatelů v ulicích města znovu rapidně zvýší. Službu sdílených kol a koloběžek nabízí v Olomouci aktuálně čtyři provozovatelé - Rekola, Nextbike, Bolt a Eagle. Není ale vyloučeno, že se k nim letos přidá ještě pátá společnost, která skupinu zavedených provozovatelů doplní.

Olomouc chystá osvětovou kampaň pro sdílená kola a koloběžky
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Je to služba, která si ve městě našla své místo a lidé o ni mají zájem. Nechceme a vlastně ani nemůžeme soukromým provozovatelům sdílených kol a koloběžek v jejich podnikání bránit. Společně s nimi ale musíme vystavět tomuto typu městské mobility pozitivní image. Bude to delší cesta a čeká nás dost práce, protože si uvědomujeme, že je co zlepšovat,“ objasňuje náměstek primátora pro oblast Smart City Matouš Pelikán.

Během loňské sezóny bylo možné v ulicích Olomouce napočítat více než 400 sdílených kol a 250 elektrokoloběžek. A letos provozovatelé počítají s dalším nárůstem. Kromě toho, že pravděpodobně přibude nový provozovatel, ti stávající plánují své kapacity ještě navyšovat a rozšířit své služby do dalších městských částí. Navzdory koronavirové pandemii si totiž Olomoučané ke sdíleným kolům a koloběžkám našli cestu a jen loni uskutečnili více než 250 000 jízd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…