Olomouc hostí konferenci o moderní veřejné správě

16.05.2019 17:58

Jak by měl vypadat úřadu 21. století a kvalitní veřejná správa? Nejen nad těmito tématy diskutují v Olomouci účastníci konference Moderní veřejná správa 2019. Akci pořádá Ministerstvo vnitra ČR, záštitu převzal primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Olomouc hostí konferenci o moderní veřejné správě
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Zájemci o veřejnou správu zaplnili na dva dny prostory Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Vedle tematických okruhů je čekají inspirace dobré praxe, zajímaví hosté a úspěšné instituce i předávání cen za kvalitu ve veřejné správě.

„Jsme garantem územních samospráv a spolupracujeme se subjekty, které zastupují obce a města. Patří mezi ně Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv, Asociace krajů nebo Národní síť zdravých měst. Jsem přesvědčen, že tato forma spolupráce je mimořádně přínosná proto, abychom si předávali zpětnou vazbu a zkušenosti. Musíme si naslouchat a právě k tomu slouží konference tohoto typu,“ řekl v úvodu náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna.

Během dvou dní účastníci v Olomouci prodiskutují aktuální informace o stavu veřejné správy, novinky v legislativě z dílny Ministerstva vnitra, aktuální výzvy pro města a obce, aktivity odboru eGovernmentu i strategický rozvoj veřejné správy.

„Jako zástupci samospráv se musíme v této složité problematice orientovat a znát další směr, kterým se má samospráva i veřejná správa v České republice rozvíjet,“ zdůraznil olomoucký primátor Mirek Žbánek. „Přeji vám, ať máte tým lidí, s nimiž se vám bude dařit naplňovat vaše strategie a vize,“ vzkázal účastníkům.

Součástí programu konference je také 14. Národní konference kvality ve veřejné správě, která představí novinky v oblasti řízení kvality ve veřejné správě a vyhlásí finalisty soutěže o Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě pro rok 2018. Slavnostní večer, na kterém budou ceny předány, proběhne v historických prostorách Arcibiskupského paláce.

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

21:23 Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

Město Ostrava prodává další pozemky ve své strategické průmyslové zóně v Mošnově. Koupí je italská s…