Olomouc otevírá kontaktní místo pro bydlení

11.01.2024 22:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.

Olomouc otevírá kontaktní místo pro bydlení
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Kontaktní místo pro bydlení, které se pro veřejnost otevře 15. ledna na Dolním náměstí, bude sloužit lidem, kteří se ocitnou v bytové nouzi. „Často lidé ani nevědí, co v takové situaci dělat, kam se obrátit s žádostí o pomoc nebo radu. Právě na tomto místě by se jim mělo pomoci dostat a jsem rád, že se nám díky evropské dotaci podařilo toto poradenské pracoviště v Olomouci zřídit,“ komentoval primátor města Mirek Žbánek.

„Pokud se zraníte, můžete si přivolat sanitku, která k vám velmi rychle přijede. Když lidem nebo celým rodinám hrozí, že přijdou o bydlení, nebo o ně přišli, často ani nevědí, kam se mají obrátit s žádostí o pomoc. Kontaktní místo pro bydlení proto bude právě tím místem, kam mohou lidé v bytové nouzi přijít a získat okamžitou pomoc nebo radu,“ vysvětluje princip fungování nového pracoviště náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Kateřina Dobrozemská. Proškolení sociální pracovníci zájemcům v místě poskytnou kompletní poradenství v oblasti bydlení. „To se týká například informace ohledně sociálních dávek, možností dostupného a sociálního bydlení v našem městě, ale i poradí i s dalšími nesnázemi, například s dluhy na nájemném nebo energiích, nutnosti najít si nové bydlení nebo potížích v komunikaci s pronajímatelem nebo sousedy. Budou také přijímat žádosti na sociální byty, povedou pořadník zájemců a budou pro ně vyhledávat vhodné byty,“ upřesnila náměstkyně Dobrozemská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.