Olomouc otevírá kontaktní místo pro bydlení

11.01.2024 22:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.

Olomouc otevírá kontaktní místo pro bydlení
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Kontaktní místo pro bydlení, které se pro veřejnost otevře 15. ledna na Dolním náměstí, bude sloužit lidem, kteří se ocitnou v bytové nouzi. „Často lidé ani nevědí, co v takové situaci dělat, kam se obrátit s žádostí o pomoc nebo radu. Právě na tomto místě by se jim mělo pomoci dostat a jsem rád, že se nám díky evropské dotaci podařilo toto poradenské pracoviště v Olomouci zřídit,“ komentoval primátor města Mirek Žbánek.

„Pokud se zraníte, můžete si přivolat sanitku, která k vám velmi rychle přijede. Když lidem nebo celým rodinám hrozí, že přijdou o bydlení, nebo o ně přišli, často ani nevědí, kam se mají obrátit s žádostí o pomoc. Kontaktní místo pro bydlení proto bude právě tím místem, kam mohou lidé v bytové nouzi přijít a získat okamžitou pomoc nebo radu,“ vysvětluje princip fungování nového pracoviště náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Kateřina Dobrozemská. Proškolení sociální pracovníci zájemcům v místě poskytnou kompletní poradenství v oblasti bydlení. „To se týká například informace ohledně sociálních dávek, možností dostupného a sociálního bydlení v našem městě, ale i poradí i s dalšími nesnázemi, například s dluhy na nájemném nebo energiích, nutnosti najít si nové bydlení nebo potížích v komunikaci s pronajímatelem nebo sousedy. Budou také přijímat žádosti na sociální byty, povedou pořadník zájemců a budou pro ně vyhledávat vhodné byty,“ upřesnila náměstkyně Dobrozemská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.