Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?

07.05.2021 21:16 | Zprávy
autor: PV

Nejen záhony v ulicích a rozkvetlé parky mohou být ozdobou Olomouce. Jako město květin by Olomouc měly krášlit i nazdobená okna, balkony a průčelí domů. Do květinové výzdoby se teď mohou nově zapojit Olomoučané. V jejich tvoření je radnice hodlá inspirovat novou Soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu. Slibuje nejen krásnější město, ale i atraktivní ceny pro vítěze.

Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Už několik sezón se město snaží o to, aby veřejnému prostoru v sezóně dominovala květinová výzdoba. Chceme teď motivovat lidi k tomu, aby se i oni sami snažili podtrhnout krásu města. Proto jsme připravili soutěž, která nabízí i velmi zajímavé ceny,“ vysvětluje primátor Mirek Žbánek.

Do soutěže se může přihlásit každý občan starší osmnácti let, který je majitelem či uživatelem domu, bytu nebo provozovny v Olomouci. „Soutěžící vyzdobí fasádu, případně průčelí domu, okenní parapety nebo balkony živými okrasnými rostlinami,“ popisuje základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská a dodává, že hodnotit se budou také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky. Ceny budou vyhlášeny ve čtyřech kategoriích. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Co si myslíte o vysílání ČT?

Narážím nejen na tu reportáž o vás, ale celkově. Mimochodem, myslíte, že ta reportáž je pomsta ČT za to, že chcete zrušit poplatky? A neuvažujete třeba o nějaké žalobě kvůli reportáži? Podle mě byla dosti zaujatá a neobjektivní.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: O jazykové kurzy češtiny pro cizince byl letos opět velký zájem

10:46 Plzeň: O jazykové kurzy češtiny pro cizince byl letos opět velký zájem

Plzeň ještě letos zahájí dlouhé roky diskutovaný a odsouvaný projekt Obnovy Jiráskova náměstí a Kláš…