Olympijskou vítězku z Kopřivnice připomene pamětní deska

11.10.2023 16:14 | Tisková zpráva
autor: PV

V Kopřivnici bude odhalena pamětní deska na počest Zdenky Veřmiřovské, sportovní gymnastky, která jako první a zatím jediná Kopřivničanka vybojovala dvě olympijské medaile – v roce 1936 v Berlíně stříbrnou a v roce 1948 v Londýně zlatou. Pamětní deska bude umístěna na budově zimního stadionu a slavnostní odhalení se uskuteční ve čtvrtek 12. října v 17 hodin.

Olympijskou vítězku z Kopřivnice připomene pamětní deska
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Deska bude instalována u příležitosti 110. výročí narození úspěšné rodačky, které připomněla také nedávná výstava v Lašském muzeu. „Zdenka Veřmiřovská získala zlatou medaili na stejné olympiádě, kde své první olympijské vítězství slavil i Emil Zátopek. O úspěchu gymnastek se však tehdy moc nemluvilo, neboť jedna z členek vítězného družstva krátce po olympiádě emigrovala. Takže zatímco Emila Zátopka zná v Kopřivnici snad každý, o Zdence Veřmiřovské toho lidé moc nevědí. To chceme změnit a připomenout naši rodačku široké veřejnosti,“ uvedla Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.