Opava: Hasiči a záchranáři získali novou moderní budovu

21.02.2020 20:51

Opavští hasiči a zdravotničtí záchranáři získali novou Halu integrovaného záchranného systému, která je umístěna v areálu hasičského sboru na Těšínské ulici. Stavba přišla na 44,1 milionu korun, z toho 600 tisíc poskytlo město Opava.

Opava: Hasiči a záchranáři získali novou moderní budovu
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

„Původní objekt haly byl koncipován jako jednopodlažní, nečleněný, samostatně stojící objekt s lehkou sedlovou střechou, ve kterém vznikla garážová stání vozidel hasičů,“ řekl Petr Kůdela z Hasičského záchranného sboru. Poté, co zde před lety byla umístěna i jedna posádka zdravotnické záchranné služby, musela být kapacita významně omezena. Záchranáři zde navíc měli velmi provizorní podmínky. Zcela zde chyběly prostory pro desinfekci sanitních vozidel, sklady zdravotnického materiálu a další potřebné prostory jako je třeba důstojná místnost pro záchranáře čekající 7 dnů v týdnu 24 hodin denně na výjezd. Naštěstí to vše je už minulostí.

Nyní má hala v prvním podlaží moderní garáž pro vozidla hasičů a záchranky s kvalitním hygienickým zázemím, ve druhém podlaží jsou prostory pro služební a fyzickou přípravu hasičů a záchranářů včetně šaten, ve třetím podlaží plnohodnotné, a hlavně důstojné zázemí pro stálou posádku záchranky. „Pro usnadnění přechodu mezi budovami a zejména pro zrychlení přesunu hasičů z jejich dlouholeté stanice do nové haly byl v úrovni druhého podlaží  postaven spojovací krček a obnoven skluz do výjezdových garáží,“ vysvětlil Kůdela.

Slavnostní otevření za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslava Ryby a primátora Opavy Tomáše Navrátila se uskutečnilo 18. února. „Spolupráce s hasiči i záchrannou službou je v Opavě výborná. Jsem proto moc rád, že se hasiči a záchranáři dočkali nové, moderní haly a že zde naleznou důstojnější podmínky pro svou náročnou práci,“ řekl primátor Navrátil, podle kterého město se snaží obě tyto velmi důležité složky co nejvíce podporovat. Třeba záchranná služba letos od města dostane nové výjezdové vozidlo pro lékaře. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Rada města hledá v rozpočtu úspory

9:15 Šumperk: Rada města hledá v rozpočtu úspory

Přehodnocení rozpočtu a hledání maximálních úspor nyní zaměstnává vedení města Šumperka.