Opava: Obědy pro potřebné zajišťuje magistrát, nákupy skauti

11.01.2021 21:09

Stejně jako v loňském roce, pokračuje i v tom současném město Opava ve službě tzv. jídlolinky, tedy služby telefonního kontaktu, kde si mohou především senioři, nemocní či osoby v karanténě, kteří se o sebe nemohou samostatně postarat, objednat a zajistit donášku obědů.

Opava: Obědy pro potřebné zajišťuje magistrát, nákupy skauti
Foto: Opava
Popisek: Opava
reklama

„Aktuální situace v počtu nemocných a osob v karanténě i po v novém roce zůstává na číslech, kdy krizový štáb města Opavy rozhodl o pokračování činnosti  tzv. jídlolinky a nabízí pomoc se zajištěním stravování. Víme, že v našem městě žijí senioři, kteří nemají možnost si obstarat dostatečné jídlo ze zdravotních důvodů či prostě jen proto, že mají v těchto dnech oprávněný strach vycházet ven ze svých domovů. Právě jim je služba adresována především,“ řekl k jídlolince primátor Opavy Tomáš Navrátil s tím, že aktivováno budou telefonní čísla 734 181 696 a 773 088 948.

Dovoz stravy zajišťuje město Opava ve spolupráci s opavským Českým červeným křížem, který bude těmto lidem obědy rozváží. Jídla připravuje Zařízení školního stravování Opava ve svých provozech, tedy ve školních kuchyních. Aktuální jídelní lístek si můžete stáhnout níže. Zájemci si mohou vždy do 10 hodin dopoledne objednat obědový balíček na druhý den. Jedno hlavní jídlo včetně polévky vyjde na 69 korun. Obal a dopravu hradí opavská radnice. Rozvážet se bude každý pracovní den, o víkendech služba zajišťována nebude.

Novinkou je nabídka svačinového balíčku v hodnotě 18 korun, které lze objednat na stejném čísle.

Současně připomínáme, že minulý týden byla v Opavě a okolí zprovozněna rovněž služba skautů na telefonním čísle 800 200 007, kteří na objednání zajistí nákup potravin, léků či nezbytného drogistického zboží. O službě více píšeme zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Diskutovat o plánovaném vzniku singletrailu mohou občané na fóru

18:36 Ústí nad Labem: Diskutovat o plánovaném vzniku singletrailu mohou občané na fóru

Možné vybudování singletrailových tras na Střížovickém vrchu řeší nejen vedení města, ale i samotní …