Opava: Parkování u knihovny Petra Bezruče bude regulováno

23.07.2015 7:28

Najít během dne volné místo na parkovišti před knihovnou Petra Bezruče byl doposud nadlidský úkol. Parkoviště je totiž permanentně obsazeno.

Opava: Parkování u knihovny Petra Bezruče bude regulováno
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

„Na základě častých stížností občanů, kteří navštěvují knihovnu či využívají dalších služeb v okolí, jsme byli nuceni tuto situaci řešit. Rozhodli jsme se zavést zde systém parkování s parkovacím kotoučem. Od poloviny července zde bude stání s kotoučem omezeno na 2 hodiny,“ uvedl náměstek primátora Josef Stiborský a vysvětlil, proč zde město nemůže nainstalovat parkovací automat.

„Pozemek parkoviště nepatří městu, máme ho sice svěřený do užívání od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, ale nelze jej využívat komerčně. Parkování bychom tedy nemohli zpoplatnit.“

Parkovací kotouč lze za zhruba 15 až 25 korun zakoupit v papírnictví. K dostání bude i v knihovně, pouze však během její otevírací doby. Při odchodu z auta řidič na hodinách nastaví čas s tím, že za dvě hodiny je povinen parkoviště opustit. Výjimkou bude sobota, kdy se v kulturním domě konají svatby.

„Na parkovišti bude umístěna doplňková značka, kdy v sobotu v době od 8 do 16 hodin bude parkoviště plně vyhrazeno pro svatby,“ uvedl náměstek Stiborský a dodal:

„Jsme si vědomi toho, že je obtížné rozeznat, zda zde auto parkuje skutečně kvůli svatebnímu obřadu. Nicméně předpokládáme, že svatební auta jsou nazdobená, takže tento systém je vlastně i impulsem pro svatebčany, aby auta zdobili a bylo tedy rozpoznatelné, že zde nestojí neoprávněně.“

Systém  by měl začít  předběžně fungovat 1. srpna.  Kontroly na parkovišti bude pravidelně provádět městská policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…