Opava: Semafory ve městě čeká modernizace

07.04.2021 12:03 | Zprávy
autor: PV

Řada semaforů rozmístěných po slezské metropoli už dosluhuje a volá po modernizaci. Před dvěma lety se proto radní rozhodli nechat vypracovat projektovou dokumentaci k investiční akci s názvem Telematika.

Opava: Semafory ve městě čeká modernizace
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

Po jejím zhotovení město zažádalo o dotaci z Evropského strukturálního a investičního fondu v rámci Operačního programu Doprava. Tu se podařilo získat, pokrýt by měla 85 % způsobilých výdajů projektu.

Rekonstrukce se dotkne celkem šesti křižovatek, kde dojde k modernizaci světelných signalizačních zařízení a stožárů (SSZ) včetně kabelových rozvodů, koordinačních kabelů, zřízen bude i nový dispečink. Součástí díla jsou také stavební úpravy zpevněných ploch a chodníků. „Stávající signalizační zařízení na těchto místech jsou stará patnáct, dvacet i více let a jsou za hranicí životnosti. Není možné čekat, až nebudou provozuschopná či natolik poruchová, abychom riskovali bezpečnost řidičů a chodců,“ vysvětlil již dříve primátor Tomáš Navrátil.

S pracemi začne firma vzešlá z výběrového řízení v průběhu dubna. Celkově vyjdou na 34,5 milionu korun, což je téměř o 9,5 milionu méně, než byla předpokládaná cena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.