Opava: Semafory ve městě čeká modernizace

07.04.2021 12:03 | Zprávy
autor: PV

Řada semaforů rozmístěných po slezské metropoli už dosluhuje a volá po modernizaci. Před dvěma lety se proto radní rozhodli nechat vypracovat projektovou dokumentaci k investiční akci s názvem Telematika.

Opava: Semafory ve městě čeká modernizace
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

Po jejím zhotovení město zažádalo o dotaci z Evropského strukturálního a investičního fondu v rámci Operačního programu Doprava. Tu se podařilo získat, pokrýt by měla 85 % způsobilých výdajů projektu.

Rekonstrukce se dotkne celkem šesti křižovatek, kde dojde k modernizaci světelných signalizačních zařízení a stožárů (SSZ) včetně kabelových rozvodů, koordinačních kabelů, zřízen bude i nový dispečink. Součástí díla jsou také stavební úpravy zpevněných ploch a chodníků. „Stávající signalizační zařízení na těchto místech jsou stará patnáct, dvacet i více let a jsou za hranicí životnosti. Není možné čekat, až nebudou provozuschopná či natolik poruchová, abychom riskovali bezpečnost řidičů a chodců,“ vysvětlil již dříve primátor Tomáš Navrátil.

S pracemi začne firma vzešlá z výběrového řízení v průběhu dubna. Celkově vyjdou na 34,5 milionu korun, což je téměř o 9,5 milionu méně, než byla předpokládaná cena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.