Opavské školy se mohou opět zapojit do soutěže ve sběru hliníku

24.09.2013 21:20 | Zprávy

Odbor školství ve spolupráci s odborem životního prostředí magistrátu města Opavy připravil pokračování soutěže ve sběru hliníku pro školní rok 2013/2014. Té se mohou opět zúčastnit všechny opavské školy a to od 1.října 2013 do 31.května 2014 .

Opavské školy se mohou opět zapojit do soutěže ve sběru hliníku
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

Smyslem soutěže je podpořit recyklaci hliníku (především tenkostěnného) a zároveň u dětí posílit vytváření návyků a postojů šetrných k životnímu prostředí. Všechny zapojené školy mohou tímto způsobem získat peníze na podporu svých školních aktivit, tři nejlepší si navíc rozdělí finanční výhru ve výši 12 tisíc korun.

 Odběr odevzdaného hliníku a příslušnou platbu za množství odevzdané suroviny bude provádět společnost RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny, s.r.o., která na soutěži spolupracuje.

 Loňské první kolo bylo velmi úspěšné. V předešlém školním roce sesbírali žáci z 20 soutěžících škol dohromady celkem 2245 kilogramů hliníku.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: opava-city.cz

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Přípravy projektu Strategického podnikatelského parku pokračují

7:03 Cheb: Přípravy projektu Strategického podnikatelského parku pokračují

Navzdory intenzivní veřejné debatě, která hlasování předcházela, se místního referenda zúčastnilo je…