Opavskou kulturní organizaci povede nová ředitelka

10.08.2018 20:33

Počátkem července převzal primátor města rezignaci Jany Hynarové na post ředitelky Opavské kulturní organizace (OKO). Na pozici se rozhodla skončit z osobních důvodů. Rada města na svém zasedání 8. srpna jmenovala do funkce ředitelky OKO Marcelu Mrózkovou Heříkovou a to s účinností od 1. září.

Opavskou kulturní organizaci povede nová ředitelka
Foto: Opava
Popisek: Opava

„Je to návrh krizového řízení organizace do voleb. Záleží na novém vedení města, zda pak bude chtít na místo vyhlásit výběrové řízení,“ řekl primátor Radim Křupala.

Marcela Heříková má bohaté zkušenosti nejen z oblasti kultury, ale i z oblasti řízení lidských zdrojů. V minulosti působila například jako televizní dramaturgyně, redaktorka Českého rozhlasu Ostrava, zastávala post ředitelky filmových festivalů, organizovala řadu kulturních a společenských akcí, konferencí a výstav. Momentálně je mimo jiné i členkou rady města Ostrava.

„Nová paní ředitelka má za úkol nejen stabilizovat Opavskou kulturní organizaci po stránce ekonomické, ale také uklidnit určité personální napětí, která v OKO panuje. Očekáváme, že zpracuje svůj nezávislý náhled na fungování OKO a vytýčí cestu, kterou by se organizace měla dále ubírat,“ uvedl primátor Křupala a na závěr dodal:„Z rozhovoru s paní Heříkovou mám velmi dobrý pocit, věřím, že její výběr je správnou volbou a že zadané úkoly všechny dobře zvládne.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště

18:22 Vsetín: Rokytnice má opravenou komunikaci i nové parkoviště

Na ulici Okružní v Rokytnici skončily v uplynulých dnech dvě souběžně prováděné investiční akce měst…