Ostrava: Čtyři miliony na nadlimitní čištění cest

27.04.2011 21:34

Bezmála čtyři miliony korun vyčlení magistrát města Ostravy na nadlimitní čištění místních komunikací třetích tříd v jednotlivých obvodech. Jedná se tak o další konkrétní krok k zlepšení ovzduší v Ostravě, který je vítán jak laickou veřejností, tak odborníky.

Ostrava: Čtyři miliony na nadlimitní čištění cest
reklama

Zaregistruj se a vyhraj. Více informací zde

Ostravské obvody byly rozděleny do tří skupin podle míry znečištění, na Znečištěné, Silně znečištěné a Velmi silně znečištěné. Na základě této „Prachové mapy" byl vytvořen plán nadlimitního čištění místních komunikací. „Čištění proběhne ve všech městských obvodech, žádný jsme neopomněli. Rozdíl je pouze v četnosti jednotlivých čištění nebo v tom, zda kromě úklidu silnic za pomoci samosběru a kropičky bude využit čistící vůz PM10, který dokáže při čistění silnic filtrovat také vzduch," upřesnil náměstek primátora magistrátu města Ostravy Aleš Boháč, s tím, že minimálně bude nadlimitní čištění probíhat dvakrát samosběrem a dvakrát kropičkou, u nejvíce zatížených obvodů pak budou komunikace čištěny až pětkrát samosběrem a pětkrát kropičkou a navíc bude pětkrát využit také čistící stroj PM10.

Celkem bude vyčištěno 241 km místních komunikací třetích tříd, což představuje 9,6 milionů m2 plochy. „V předešlých letech dotovala Ostrava nadlimitní čištění krajských a státních silnic. Letos jsme se rozhodli upřednostnit jednotlivé městské obvody a pomoci jim s čištěním místních komunikací, neboť jsme si vědomi, že polétavý prach našemu městu skutečně škodí. Navíc se nám podařilo přesvědčit, alespoň představitele Moravskoslezského kraje, že rovněž vyčlení prostředky na nadlimitní čištění silnic, které mají ve zprávě. Jediný kdo stále nechce na tyto naše prosby nijak reagovat je stát," doplnil Boháč.

Nadlimitní čištění místních komunikací si z rozpočtu města vyžádá částku 3,8 milionu korun a provádět je bude společnost Ostravské komunikace, a.s. „Celý plán i s náklady byl v tomto týdnu jednohlasně schválen radou města Ostravy a bez prodlení byl dán pokyn městské společnosti OK, a.s., aby s nadlimitním čištěním v jednotlivých obvodech začala. Jsme přesvědčení, že se jedná o dobře investované peníze a budeme se snažit, aby se prostředky v rozpočtu našly i v dalších letech," uzavřel náměstek Boháč.

Další zprávy z Ostravy čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ostrava.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Zeď na Vinařské ožila díky netradiční akci

20:51 Hustopeče: Zeď na Vinařské ožila díky netradiční akci

Ani dvě silné dešťové přeháňky nerozehnaly desítky nadšenců z Vinařské ulice, kteří se v sobotu 12. …