Ostrava: Do zoo přiveze návštěvníky vlak

02.05.2018 16:03 | Zprávy
autor: PV

Veřejnost se podílí na rozvoji města a posílá náměty na projekty, které se stávají součástí Akčního plánu Strategického plánu rozvoje města Ostravy 2017 – 2023. Jedním z příkladů návrhů od veřejnosti je projekt dopravní obslužnosti zoologické zahrady, při kterém by měla být využita železniční vlečka dopravce AWT pro přepravu návštěvníků do zoologické zahrady z ostravských vlakových nádraží nebo z Dolní oblasti Vítkovice.

Ostrava: Do zoo přiveze návštěvníky vlak
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Ostrava začala v roce 2016 připravovat nový strategický plán rozvoje města na období 2017-2023 s přesahem do roku 2030, do kterého se zapojila kromě odborníků také veřejnost. Jeho součástí je také akční plán, který nyní prochází první aktualizací a obsahuje 150 projektů. Celkem 26 z nich bylo vybráno z návrhů veřejnosti.

Vizí Ostravy do roku 2030 je lákat mladé, pracovité a talentované lidi a zastavit a zvrátit trend odcházení obyvatel. Tomu by měly pomoci desítky reálných projektů naplňujících sedm strategických cílů, které se budou v Ostravě v příštích letech realizovat v rámci tzv. Akčního plánu.

Do tvorby plánu pod značkou „fajnOVA“ se zapojilo 20 tisíc Ostravanů, včetně 250 přizvaných odborníků, což je skvělé číslo i na evropské poměry. Ostrava za to získala jako jediné město v ČR evropské ocenění Urbact Město s dobrou praxí a první místo v soutěži Úřadu vlády ČR Chytrá radnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Financování veřejnostátní televize a rádia

proč tyto relikty minulosti neživí a neplatí OSA? Ochranný svaz autorský?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň 1: Jednička opět podpoří sportovní i kulturní organizace

22:09 Plzeň 1: Jednička opět podpoří sportovní i kulturní organizace

Dotační programy zůstávají téměř stejné jako v loňském roce, žádosti je možné podávat elektronicky. …